MMA Pomáhá

TADEÁŠEK A MIKULÁŠEK

Mikulášek a Tadeášek jsou jednovaječná dvojčata, která se narodila akutním císařským řezem ve 27 týdnu těhotenství. Bohužel začátek byl hodně těžký, protože oba po porodu prodělali krvácení do mozku. Tadeáškovi navíc praskla plíce a skončil na umělé ventilaci. Tadeášek je díky tomu všemu slepý (na pravém oku zůstal trochu světlocit) a neslyší na jedno ucho. Taktéž má sekundární epilepsii a Westův syndrom a dětskou mozkovou obrnu. 

Mikulášek má dětskou mozkovou obrnu a epilepsie se mu spustila ve dvou letech. Jeho přesná diagnóza je Kvadruparetická forma. 

Klučíci mají nyní necelé čtyři roky a nechodí, nesedí, nelezou a ani nemluví. Rodina s kluky od dvou let jezdí na intenzivní neurorehabilitace, které jim hodně pomáhají – díky se tomu malý Tadeáš začal přetáčet. Bohužel tyto rehabilitace nejsou hrazené pojišťovnou a rodina musí léčbu platit ze svého sama. S výběrem financí jim hodně pomáhá okolí a neziskové organizace. Od září kluci nastoupili na tři dny v týdnu do speciální školky Arpida v Českých Budějovicích, které jsou od jejich domova vzdálené dvacet sedm kilometrů! Klukům se tam moc líbí a zároveň tam i rehabilitují. Mikulášek a Tadeášek mají ještě dva starší sourozence Matýska a Danečka.

Péče o dva klučíky je náročná, ale maminka si nestěžuje, má skvělého partnera, který ji se vším pomáhá. Všichni jsou rádi, že je mají, protože kluci se často smějí a společenští. Rodina pevně věří, že díky pravidelným cvičením kluky dostane někam dál ☺.

Cílem MMA pomáhá je vybrat peníze na bezbariérovou koupelnu a léčbu

Jen pro představu, jedna rehabilitace pro oba kluky vyjde na šedesát pět tisíc!

VYBRÁNO

123-3389140207/0100

TRANSPRENTNÍ ÚČET

VS: 2021003