MMA Pomáhá

KAROLÍNKA

Dobrý den, ahoj.

Ráda bych vám napsala příběh naší bojovnice Karolínky. Karolínce je 5 let a chodí do mateřské školky, kde má asistentku Péťu. Narodila se 17. 11. 2015 ve 39. + 6. týdnu těhotenství s váhou 3610 g. Její start do života nebyl úplně jednoduchý.

Těhotenství probíhalo běžně, všechna vyšetření byla v pořádku. Až den před vyvolávaným porodem nám diagnostikovali, že Karolínka má rozštěp páteře a zvětšené komory v hlavičce. Až se narodí, že se ani nenadechne. Byl to nejhorší den v našem životě. Kája je ale velká bojovnice a vše zvládla.

Po narození prodělala dvě operace (resekci vaku kély, plastiku obalů pro meningomyelokélu a zavedení VP zkratu pro hydrocefalus). Bylo nám řečeno, že na tom Kája nebude fyzicky ani mentálně dobře. Zůstane nejspíše ležící a péče o ni bude náročná. To se naštěstí nestalo a Karolínka je mentálně v pořádku, má paraparézu dolních končetin (nechodí – používá invalidní vozíček).

Kája prodělala od 3 měsíců do 2 let pět zánětů ledvin. Po doporučení a skvělé péči paní doktorky jsme se dostali na urologickou kliniku. Zde nám zjistili, že má Karolínka reflux ledvin a že se sama nedokáže vyprázdnit. Kája podstoupila další zákrok (epicystostomii), vývod z močového měchýře na 3 týdny. Po vyndání vývodu jsme se Káju naučili cévkovat a dělat klyzma. Karolínka se cévkuje po 3 hodinách a 1krát denně děláme klyzma, užívá troje zajišťovací antibiotika. Operace refluxu nás teprve čeká.

Aby toho pro náš život nebylo málo, Karolínka ve 4 letech prodělala první záchvat epilepsie. Za 3 měsíce prodělala další. Podstoupili jsme vyšetření magnetické rezonance a 24hodinové EEG a dostali jsme další léky proti záchvatům.

Karolínka je i přes to, čím vším si prošla a co ji ještě v životě čeká, usměvavá, i když někdy tvrdohlavá holčička, která nejraději tráví čas ve školce. Chtěli bychom pro Karolínku tu nejlepší péči a život bez překážek. Snažíme se jí dát tu nejlepší péči, co můžeme, a to i díky lidem kolem nás.

Karolínce hodně pomáhá intenzivní rehabilitace, bez které by dnes sama nedokázala ani sedět a mít pokroky, které má. Naše největší přání v životě je, aby se Karolínka posouvala už jen dopředu a byla co nejvíce soběstačná, a tím i psychicky spokojená.

Všem ze moc děkujeme za jakoukoli pomoc.

Karolínka s rodinou

VYBRÁNO DĚKUJEME

123-3389140207/0100

TRANSPARENTNÍ ÚČET

VS: 2021001